Zavolejme si

Vysokohustotní instalace a úspora místa

Řešení pro Freetel s.r.o.

Případové studie
Systémová řešení
Datová centra
IANOS
FTTX
5G
img-1

Žijeme v době plné změn, novinek a nekonečných možností.

Musíme se umět adaptovat a být připraveni na to, co přinese další den.
S touto tématikou se váže i mnoho našich produktů, které jsou designované tak, aby byly odolné budoucnosti.

S exponenciálně rostoucím počtem připojených zařízení musí operátoři nasazovat fiber management systémy a technologie, které udrží krok s nároky na konektivitu a rychlost připojení.

S touto výzvou se denně setkává náš dlouholetý partner Freetel s.r.o., servisní organizace NFX, z.s.p.o.

Zeptali jsme se pana Matěje Cyrína, jednatele společnosti Freetel s.r.o., na pár otázek ohledně produktů značky HUBER+SUHNER a spolupráce se společností PEI-Genesis.

Jaké naše produkty a v jakém uplatnění používáte na svých lokacích?

Se společností PEI-Genesis aktivně spolupracujeme od roku 2018. Mezi naše nejoblíbenější produkty se řadí IANOSy, díky kterým šetříme místo v racku, a tím pádem můžeme efektivně využít veškerý prostor. Proto i při budování našeho Datacentra v Shiran Toweru jsme zvolili systém LISA, který je kapacitně uzpůsoben pro naše potřeby. 

Co vás vedlo k výběru produktů Huber+Suhner?

Pravidelně jsme se potkávali na ISP konferencích již od roku 2015/2016, díky čemuž jsme o vaší společnosti a produktech měli povědomí. Později na doporučení Adama Goleckého, výkonného ředitele sdružení NIX.CZ, jsme se rozhodli vyzkoušet produkty HUBER+SUHNER.

Jaké výhody nebo přidanou hodnotu vám naše systémy přinášejí?

Systémy LISA i IANOS nám umožňují snadnou správu optických propojení a velkou přidanou hodnotou pro nás je možnost vysokohustotní instalace a úspora místa.  

Plánujete další rozšiřování těchto instalací?

Ve všech svých lokalitách plánujeme systémy IANOSů tak, abychom měli dostatečnou rezervu na další rozvoj – tedy nám stačí zasunout další kazetu a rozšíření je hotové. 

Vnímáte na našich produktech nějaké chyby nebo nevýhody, které bychom mohli využít pro další rozvoj?

Byť se můžou některé produkty od firmy PEI-Genesis zdát o něco dražší než produkty konkurence, tak kvalita a služby, které nabízíte s vašimi produkty se jednoznačně vyplatí. Příklad jedné z výhod je, že vaše produkty eliminují možné problémy, které nastávají při využívání nekvalitních patchcordů. 

Jak hodnotíte spolupráci s PEI-Genesis?

Naše spolupráce funguje na vynikající úrovni. 

Doporučil byste nás dalším podobným firmám na trhu?

Ano doporučil.

img-2

O společnosti FREETEL

FreeTel je servisní organizace NFX, z.s.p.o. která zajišťuje veškeré servisní činnosti spojené s administrativou. Provozuje eShop pro členy za účelem společných nákupů technologií a služeb, jako jsou například meziměstské vysoce kapacitní datové okruhy. Zajišťuje nákup tranzitní konektivity od TIER operátorů a v neposlední řadě také provozuje vlastní datové centrum v Praze 6

NEUTRAL CZFREE EXCHANGE

je sdružení, jehož cílem je propojení členských sítí za účelem širokopásmové komunikace a vzájemných toků dat uživatelů těchto sítí. Dalšími cíli je připojení do peeringového centra NIX.cz, provoz propojovacího centra NFX pro vzájemnou komunikaci účastníků členských sítí, podpora využívání intranetu, internetu, VoIP a dalších informačních technologií, spolupráce se subjekty, které sledují slučitelné cíle a další spolupráce členských sdružení.