EN Zavolejme si

O nás

Staňte se součástí našeho týmu!

Volné pozice

Historie

  • Historie našeho výrobního oddělení sahá již do roku 1993, kdy bylo zpočátku součástí místního síťového integrátora Simac Technik ČR a.s. a věnovalo se převážně výrobě propojovacích kabelů.

  • Díky rychlému růstu bylo oddělení v roce 1997 osamostatněno a vznikla nezávislá firma Net Watch, s.r.o.

  • Net Watch, s.r.o. v roce 2005 odkoupila společnost Bel Fuse Inc. a přejmenovala ji na Bel Stewart Net s.r.o. Tato nová společnost převzala všechny závazky i aktivity Net Watch a nadále pokračovala v její činnosti.

  • V roce 2009 byla firma přejmenována na Bel Stewart s.r.o.

  • V roce 2023 se pomocí akvizice stala součástí PEI-Genesis a přejmenovala se na PEI / Genesis s.r.o.

img-1

Založení společnosti

Společnost PEI / Genesis s.r.o. založila v roce 1997 Catherine Deswarte. Prošla v ní všemi funkcemi – od administrativy, přes výrobu, obchod, logistiku až k řízení celé firmy.  I přes bohaté praktické zkušenosti se neustále vzdělává a rozšiřuje své manažerské dovednosti. Svůj osobní přínos k rozvoji firmy přirovnává k míchání poctivého koktejlu bez receptu. Neustále přemýšlí a rozhoduje o smíchání tří základních ingrediencí, jimiž jsou dobrý produkt, dobrý personál a dobrá obchodní strategie.

Za největší úspěch považuje, že s úzce zaměřenými produkty a malým rodinným týmem dokáže dělat velké věci. Když se práce dělá srdcem, je možné i nemožné.

Současnost

PEI / Genesis s.r.o. je certifikovanou společností, má certifikát řízení kvality ISO 9001.

Hlavním předmětem podnikání společnosti je výroba pasivních a aktivních prvků pro telekomunikaci, vývoj aplikací pro FTTX, propojovací prvky datových sítí a komponenty pro datacentra, především moderní a jedinečné plně optické switche, které kromě technických parametrů přináší úsporu prostoru, úsporu energie, nižší tepelní vyzařování.

Firma úspěšně realizuje projekty v oblastech telekomunikace, datacenter, průmyslu, bankovnictví či ve státní správě. Závazkem firmy je poskytovat svým zákazníkům kompletní systémová řešení, která jim dlouhodobě umožní využít naplno své možnosti.

Klíčovou aktivitou společnosti PEI/Genesis s.r.o. je vlastní výroba telekomunikačních propojovacích systémů, vývoj a výroba prvků pasivní infrastruktury, včetně kompletních služeb od poradenství, školení, instalace až po dlouhodobý servis.

Konkurenční výhodou naší firmy je orientace na vysokou kvalitu, výrobu přesně podle požadavků zákazníků a vzhledem k tomu že máme na skladě trvalé velké množství komponent, jsme schopni vyrobit velmi flexibilně požadované výrobky a dodat je „Just in time“ (JIT). To také souvisí s technickým a technologickým vybavením společnosti PEI-GENESIS.

O mateřské společnosti PEI-Genesis 

PEI-Genesis je předním globálním poskytovatelem individuálně navržených řešení konektorů a kabelů. PEI s vámi spolupracuje od návrhu až po dodání – navrhujeme individuální řešení konektorů a kabelů, která splňují vaše konkrétní požadavky a následně dodáváme služby, rychlost a konzistentní kvalitu, která nemá v tomto odvětví obdoby.

Patentovaná automatizace v továrnách po celém světě umožňuje PEI sestavit konektory a kabely podle specifických požadavků zákazníků. PEI vyvíjí vlastní propojovací odolná řešení do prostředí letectví, energetiky, armády, průmyslu, železnice a lékařství po celém světě.

Více než 70% prodávaných produktů je sestavováno na zakázku. PEI poskytuje přizpůsobené řešení, které je doručené rychle a s nízkým až nulovým minimálním objednávkovým množstvím. Žádný jiný dodavatel nemůže konkurovat rozsáhlé schopnosti v oblasti vysokých skladových zásob, malého objednávkového objemu a přidané hodnoty. PEI-Genesis je také jedinečnou pozici v tom, že je distributorem s vlastními výrobními zařízeními v Severní Americe, Evropě a Asii.

S rychlým dodáním a vynikajícími službami poskytuje PEI-Genesis přístup k předním světovým značkám v odvětví konektorů, včetně Amphenolu, ITT Cannon, Cinch Connectivity Solutions, Souriau and Sunbank by Eaton a Positronic.

PEI-Genesis také nabízí individuální návrh a montáž kabelových svazků prostřednictvím naší skupiny inženýrských řešení. S našimi vlastními návrhovými schopnostmi PEI-Genesis využívá jak hlavní výrobu, tak místní partnery na výrobu přizpůsobených výrobků podle vašich požadavků na aplikaci. Jako distribuční hodnota PEI navrhuje a vyrábí kabelové sestavy podle široké škály standardů.

PEI-Genesis založil v roce 1946 Murray Fisher a Bernie Bernbaum. PEI zůstává soukromou firmou, založenou na stejných tradicích, inovacích, integritě, týmové spolupráci a doručování vynikajících výsledků svým zákazníkům.

Sídlo společnosti je ve Philadelphii, PA. PEI-Genesis udržuje certifikovaný systém řízení jakosti AS9100D a ISO 9001:2015 na svém korporátním sídle v Philadelphii, PA, a ve výrobních zařízeních v South Bend, IN; Southampton, UK a Zhuhai, Číně. PEI-Genesis je také certifikovaným subjektem malého podnikání (SBE) ve federálním systému vlády (sam.gov).

Náš tým

img-2

Catherine Deswarte

Managing Director

Českou pobočku PEI-Genesis úspěšně vede a rozvíjí od roku 1997, kdy ještě jako samostatná firma NetWatch zahájila v ČR výrobu kvalitních propojovacích kabelů a LAN řešení. Její dlouholeté zkušenosti a špičkové mezinárodní know-how jí pomáhají řídit firmu tak, aby veškerá produkce stále zachovávala vysokou kvalitu, a výrobní program přitom pružně reagoval na měnící se potřeby a požadavky zákazníků i bouřlivý technologický vývoj.

“The customer is king”

An age-old business mantra

img-3

Daniela Jakodova

PR & Marketing Specialist

Před nástupem do PEI-Genesis žila Daniela několik let v zahraničí, kde se věnovala propagaci a marketingu. Své dovednosti a vášeň věnuje tomu, aby propagovala a podporovala firemní image a produkty. S jejím odborným přístupem k marketingu přináší do firmy inovativní myšlení a schopnost vytvářet efektivní komunikační strategie, kampaně, workshopy a odborné články. Věří v sílu silné firemní identity a pečlivě pracuje na budování pozitivního vnímání značky PEI-Genesis.

“Passion is the source of our finest moments.”

Joss Whedon

img-4

Miloš Trinkmoc

Business Development Manager CZ & SK

Miloš je zkušený odborník v oblasti IT a telekomunikací, působící ve společnosti PEI-Genesis na pozici Business Development Manager pro Česko a Slovensko. S více než pětadvacetiletou praxí v oboru, přináší do firmy širokou škálu dovedností a hlubokého porozumění obchodním strategiím. Miloš identifikuje nové obchodní příležitosti a rozvíjí dlouhodobé vztahy se zákazníky. Jeho schopnost strategického myšlení a adaptace na měnící se podmínky obchodu ho činí klíčovým členem týmu přispívajícím k úspěchu společnosti.

“Pokud je fotbal uměním, pak jsem umělcem.”

George Best

img-5

Alena Švecová

Customer Service Manager

Ve firmě začala pracovat v roce 1997 jako výrobní operátor. Když si dokonale osvojila všechny technologie, stala se vedoucí výroby, a po několika letech úspěšného vedení výrobního týmu přestoupila do oddělení péče o zákazníky. Díky výborné a detailní znalosti výrobního procesu dokáže rychle posoudit různé nestandardní požadavky zákazníků a odhadnout, zda se daný produkt dá vyrobit, jakým způsobem a co vše k tomu bude potřeba.

“Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.”

Forrest Gump

img-6

Barbora Kletečková

Customer Service

Ve firmě je Bára členkou oddělení Péče o zákazníky a bude tou, kterou uslyšíte, když nám zavoláte. Vždy je v dobré náladě a v komunikaci se zákazníky se cítí jak ryba ve vodě. Do naší firmy ji přivedla kolegyně Iva a jejich sehranost ze studijních let je znát. Bára je zároveň vedoucí našeho ISO týmu, který se stará o to, aby vše v naší firmě běželo podle dané normy a bylo v pořádku.

“Raději budu prozkoumávat život a dělat chyby než nedělat nic.“

Sophia Loren

img-7

Radek Slováček

Technical / Pre-sales consultant

Radek má na starosti pre-sales technické konzultace zákaznických řešení, navrhování, plánování pasivní IT struktury v datových centrech a optických sítích. Doplňkově jej můžete potkat na školeních, workshopech a seminářích. Spolupracoval na několika projektech výstavby datových center. Rád se dělí o nabité zkušenosti a dosahuje smysluplného vyhovujícího řešení.

img-8

Vít Čech

Technical / Pre-sales consultant

Vít má na starosti pre-sales technické konzultace zákaznických řešení, navrhování a plánování pasivní IT struktury. Můžete jej potkat na školeních, workshopech a seminářích. Jako IT specialista a technik získal praxi v oblastech správy serverů, sítí, zabezpečení a hlavně schopnost přizpůsobit jakékoliv řešení požadavkům zákazníka a potřebám jeho infrastruktury. Vždy se snaží přijít na jádro problému pro vybrání nejlepšího řešení.

“Nikdy neříkej, že něco nejde, protože vždycky se najde někdo, kdo neví, že to nejde, a udělá to.”

img-9

Radek Pilař

Technical Manager

Radek má na starosti nastavování, zlepšování a kontrolu výrobních procesů při výrobě optických a metalických kabelů a konektorů. Pro každou zakázku hledá řešení, jak ji vyrobit co nejlépe a zároveň nejefektivněji. Dříve pracoval v leteckém a energetickém průmyslu na pozici Quality Engineer. Díky zkušenostem se zaváděním norem AS 9100, ISO 9001 a NADCAP se dnes velmi dobře orientuje v oblasti managementu kvality a dokáže nastavit i spletité výrobní procesy.

“Co tě nezabije, to tě posílí.”

Brené Brown

img-10

Jan Luka

Logistic Manager

Jan má na starosti zásobování, distribuci výrobků, dodržování FIFO sytému a zodpovídá za správnost evidence skladových zásob. Jeho bohaté zkušenosti a odbornost ve správě logistických procesů přinesly do firmy efektivitu a plynulost. Aktivně přispívá k úspěchu společnosti tím, že zajistí včasné a bezproblémové dodání produktů zákazníkům. Jeho strategický přístup a sledování trendů v logistice zajišťují, že PEI-Genesis je na špičce v poskytování vynikajících logistických služeb.

“Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale najít zalíbení v tom, co děláme.”

Thomas Alva Edison

img-11

David Podrázský

Process Engineer

David pracuje již 23 let v oblasti technologie, výroby a průmyslového inženýrství. V některých výrobních firmách se podílel na zavádění Normování a racionalizace práce moderními výpočtovými metodami včetně studií ergonomie pracovišť na montážních linkách. Více než 11 let pracoval jako vedoucí výroby pro nadnárodní japonskou společnost. Své znalosti a zkušenosti v této oblasti přenesl do společnosti PEI-Genesis pro zvýšení produktivity a zároveň pro zlepšení ergonomie práce.

Myslím si že existuje rovnice, která říká

“Spokojený zaměstnanec firmy = spokojený zákazník”

img-12

Jitka Rolcová

Production Manager

Patří mezi členy týmu, kteří se do své současné pozice vypracovali doslova od píky. Z pozice operátorky se postupně stala vedoucí oddělení metalických produktů a později do své kompetence převzala i odpovědnost za optickou část výroby. Při vedení týmu se zaměřuje na osobní a osobnostní rozvoj. Má zásadu, že i na opakovaných, standardních zakázkách se lze neustále zlepšovat. Současně s důrazem na výsledek je však důležitá i správná motivace, pozitivní pracovní prostředí a atmosféra v kolektivu.

“Žijeme jen jednou – tak naplno”