EN Zavolejme si

Nové IANOS šasí

17. ledna 2019

Blog
Systémová řešení
Datová centra
IANOS

Milí obchodní přátelé,

rádi bychom vám oznámili, že na základě vašich dotazů HUBER+SUHNER přezkoumal design stávajícího šasi a vedení kabelů a jako výsledek byla navržena nová verze šasí a kabelového manažeru.

Naše systémy IANOS jsou velmi úspěšné již od poloviny 2016. Zákazníci mají rádi nejmodernější manipulaci, rozmanitost a spolehlivost.

Ovšem vedení kabelů všech systémů FMS s vysokou hustotou s pohyblivými zásuvkami je výzvou při instalaci a provozu. Dlouhé kabelové rezervy, nebo zamotané kabely vyžadují dovednosti a disciplínu při manipulaci.

Nové šasí nabízí několik nových funkcí

Nové šasí s novými funkcemi

– Servis stop-Omezení pohybu (zjednodušení manipulace)

– Značení zespodu zásuvky

– Značení zásuvek od spodu nahoru

– Nové upevňovací úchyty

– Nové rozhraní kabelového manažeru

– Volitelné zemní kolíky

Montážní úchyty byly upraveny tak, aby fungovaly i v rozvaděčích s 19 “ lištami a bylo možné je instalovat nejen do čtvercových děr, ale nově i do nestandartních děr. Montážní plovoucí matice byla nahrazena běžnou ocelovou matkou, která zajišťuje jednoduchou instalaci.

Nové šasí je vybaveno servisní polohou. To omezuje pohyb zásuvek směrem dopředu na 70 mm. Uvolňující tlačítko umožňuje vysunout celou kazetu, jako tomu bylo dodnes. Tato modifikace snižuje tloušťku kabelu v přední a zadní části z cca. 150 až 70 mm.

Dále byla upravena rozhraní kabelového manažeru. To umožňuje pevnou instalaci nového zadního a předního kabelového manažera, ale také umožňuje i další aplikace pro správu kabelů.

Podrobnosti o kabelových manažerech budou dostupné se spuštěním výroby.

Pro ulehčení manipulace top-of the rack nasazení, byly zásuvky opatřeny další identifikací portů 1-6 ne pouze z horní části zásuvky ale také ze spodní části. To umožňuje snadnější identifikaci portů během manipulace.

Vzhledem k tomu, že instalace obvykle probíhají zdola nahoru, představíme spolu s novým šasí také odpovídající označování zdola nahoru na přední a zadní části šasí. Do zásilky přidáme také odpovídající náhradní štítky, pro naše stávající zákazníky.

V neposlední řadě mohou být k šasí případně přidány zemnící kolíky, jelikož je potřeba uzemnění šasí díky použití aktivních součástí ve stejném rozvaděči.

Vzhledem k tomu, že změny jsou značně podstatné, budou zavedeny nová registrační čísla.

Staré šasí bude k dispozici až do vyčerpání zásob a následně bude vyloučen, protože nástroj pro upevnění na dveře již není k dispozici. Očekává se, že nové šasí bude dostupné někdy během února 2019, jakmile se vyčerpá zásoba současného šasí.