Zavolejme si

LISA s dvojitým přístupem

6. března 2019

Blog
Systémová řešení
Datová centra
img-1

LISA Double Access

S exponenciálně rostoucím počtem připojených zařízení musí operátoři nasazovat fiber management systémy a technologie odolné budoucnosti, aby udrželi krok s nároky na konektivitu a rychlost připojení.

Datacentra potřebují navyšovat počty vláken, efektivněji spravovat vlákna a provádět více propojení v omezeném prostoru.

Výjimečnými vlastnostmi nového cross-connect fiber management systému LISA Double Access jsou vysoká hustota konektorů, modularita a zřetelné fyzické oddělení pro účely redundance. Tento systém je efektivní, spolehlivý, umožňuje snadnou manipulaci, čímž minimalizuje možné poškození tenké optické kabeláže.

„V datových centrech neustále vzniká potřeba přemisťovat, přidávat a měnit kabeláž. Chtěli jsme vyvinout nástroj, který by našim zákazníkům usnadnil život.“

Eduardo Lopes
Head of Product Management of Fiber Management Systems , HUBER+SUHNER.

img-2

LISA Double Access je vysokohustotní a modulární cross-connect fiber management řešení s výrazným fyzickým oddělením příchozích a odchozích spojů.

Toto řešení bylo navrženo pro zákazníky vyžadující rychlé, jednoduché a spolehlivé MACs (Moves, Adds and Changes – Přemísťování Přidávání a Změny) při zachování atraktivního poměru cena/přínos. Centralizovaný vyvazovací systém nabízí velkou přehlednost propojů.

Technici ocení jednoduchou a efektivní manipulaci s kabely, kterou toto řešení nabízí. Na libovolný port v racku lze dosáhnout 3,5m patchcordem, což daleko víc usnadňuje manipulaci a logistiku.

V porovnání s tradičním LISA řešením se stejnou hustotou portů, používání LISA Double Access 1500mm racků snižuje nároky na prostor o 17%.

Vlastnosti

  • LISA systém
  • Až 3600 portů v 1500 mm racku
  • Výrazné fyzické oddělení prvků

Využití

  • Central Office
  • Main Distribution Area (MDA)

CDR 1500 – Rozvaděč pro LISA Double Access

LISA s dvojitým přístupem byla nedávno úspěšně představena na výstavě Cisco Live v Barceloně. Plně vybavené CDR 1500, které bylo speciálně navržené pro LISA s dvojitým přístupem bylo hlavní atrakcí na H+S stánku.
Pro jednodušší přepravu a snadnější manipulaci pro techniky se rám skládá ze dvou speciálních CDR 600 a prostředního CDR 300 (sada tří racků viz obrázek níže).

img-3

Hlavní vlastnosti (pro více je možné zaslání datasheetu):

  • konstrukce 3-racků (600/300/600) pro snadnou přepravu, manipulaci a instalaci,
  • 3 dveře – uzamykatelné zvlášť pro zajištění / omezení přístupu dle přístupových práv,
  • jednoduchá vyvazovatelnost kabelů pro snadnou identifikaci.
img-4