EN Zavolejme si

Revoluce jménem 5G

16. dubna 2019

Blog
Systémová řešení
Datová centra
Polatis
Cube Optics
FTTX
5G

REVOLUCE JMÉNEM 5G

 

5G, neboli „pátá generace“,

 

je připravovaný standard pro mobilní telekomunikační služby, který od roku 2020 plánuje globální komercionalizace a využívání super rychlého internetového připojení 5G, který bude mít výrazně vyšší kapacitu než stávající 4G síť a je až 100krát rychlejší. Zásadní je ale především její blesková odezva, která se pohybuje kolem jedné milisekundy.

To umožní uživatelům nejen surfovat na internetu, nahrávat nebo stahovat videa, a používat data-intenzivní aplikace o hodně rychleji než je nyní možné – najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, sportu, IoT, ale také v oblasti zdravotnictví.

VÍTE ŽE

HUBER + SUHNER, představil na letošním Mobile World Congress v Barceloně své řešení pro densifikaci mobilních sítí?

Přítomnost společnosti na výstavě se zaměřila na nadcházející změny topologií, které jsou nezbytné pro přípravu stále rostoucích požadavků na kapacitu a složitost budoucích 5G sítí.

To zahrnuje naše modulární a OEM kabelové řešení pro celulární radiové sítě, efektivní řešení pro správu optických vláken pro central office a také kompaktní a technicky unikátní řešení pro kapacitu vláken mezi cell site a central office.

„Vzhledem k tomu, že se architektury mobilních sítí vyvíjejí a operátoři se pomalu připravují na přechod na 5G, může společnost HUBER+SUHNER nabídnout jedinečné portfolio pokrývající mnoho aspektů vývoje mobilních sítí.“

Fritz Landolt
COO of Fiber Optics, Mobile Communication and Industry , HUBER+SUHNER.

Tento rok zároveň představí HUBER + SUHNER CUBO Converter – nový transpondér 25Gbps pro sítě 5G;

Kompaktní, úsporné a robustní řešení pro správu transportních kapacit pro řešení problémů s vlákny na předních spojích vaší sítě.

Na řadě bude vylepšení portů známých kabelových systémů HUBER + SUHNER MASTERLINE, které kombinují AC a DC napájení s vysokorychlostním multifunkčním vláknem do přizpůsobeného hybridního řešení konektivity – dokonale odpovídají skutečným potřebám projektů upgradu macro sells.

„Densifikace sítě přidáním small cells a dalších rádiových frekvencí, souvisejících problémů s přístupem na rádiové části a problémů s kapacitou na přední straně mobilní sítě jsou typickými problémy, kterým čelí mobilní operátoři po celém světě. Proto bylo naprosto smysluplné představit naše řešení pro identifikaci sítě, která řešila tato témata na mobilním světovém kongresu v Barceloně.“

Thomas Ritz
Head of Global Market Management FO MCI , HUBER+SUHNER.