Zavolejme si

Výrazná úspora místa a zpřehlednění optické kabeláže

Řešení pro

Případové studie
Systémová řešení
Datová centra
img-1

Při návštěvě zástupců ISP Alliance a.s. v DC2 TTC TELEPORT se jim zalíbily naše produkty IANOS a zaujaly je natolik, že se na základě této návštěvy rozhodli přejít na systém IANOS EDR s vysokou hustotou a škálovatelností. Důvodem pro přechod na naše technologie byla potřeba navýšení kapacity a úspory místa.

Stávající 24-portové 1U optické vany nahradili systémem IANOS 4U s celkovou kapacitou 288 portů, čímž došlo k trojnásobnému navýšení počtu portů na 1U. To jim umožnilo začít navyšovat kapacitu sítě a ušetřené volné místo využít do budoucna k rozšíření stávajícího systému o DWDM.

A jaké další výhody můžete naleznout s tímto produktem?

Šasí IANOS EDR je navrženo tak, aby se přizpůsobilo budoucím generacím. K dispozici je v 1U nebo 4U provedení – a je nejlepší ve své třídě ať už pro svařování, předkonektorované trasy, nebo přímé propojování. Má i výbornou organizaci a značení kabeláže.

IANOS moduly mohou být vkládány z přední nebo zadní části šasí a je možné vkládat „single“ i „double“ moduly. Oproti ostatním fiber panelům šasí IANOS podporuje redundantní vedení, tedy je navrženo tak, aby byla levá a pravá strana oddělena. Operátor tak může za plného provozu pracovat na jedné větvi, bez ohrožení zapojených kabelů druhé větve vedení. Jedinečná konstrukce centrálního divideru, která rozděluje systém na dvě poloviny, úmyslně zabraňuje míchání i propojovacích kabelů. Tento princip rozdělení panelu odděluje redundantní kabelové trasy a výrazně snižuje riziko možného výpadku.

Rozvaděč před použitím systému IANOS                  Rozvaděč s použitím systému IANOS

img-2

Pro zajímavost

Přepojení na systém IANOS započalo o půlnoci a trvalo cca 12 h čistého času. Přepojení 6 portů trvalo v průměru 5-10 min, přičemž proběhlo odpojení, získání informace o kabelu, kde se nachází ve switchi, odkud kam vede a vše se následně zapisovalo do online excelové tabulky. Tyto informace jsou důležité pro další zapojení a způsob této dokumentace snadno nahrazuje papírovou formu a její pozdější přepisy.

O společnostech:

ISP Alliance a.s. je volným sdružením českých lokálních operátorů, kteří se rozhodli spojit své síly na trhu ISP a telekomunikačních služeb, vzájemně si pomáhat a podporovat své podnikání. Zároveň také zajišťuje rozličné užitečné služby a umožňuje jim snižovat své náklady. Nabízí národní i zahraniční konektivitu, provoz datacenter, hosting a housing, kompletní IPTV řešení, dodávky hardwaru za výhodné ceny a také poradenství v oblasti poskytování internetu.

TTC TELEPORT působí na trhu již od roku 2001 a je pro své zákazníky synonymem nejvyšší dostupné kvality a prvotřídní podpory. Datová centra TTC jsou vybavena unikátními technologiemi a nejmodernějším zázemím. Díky výstavbě druhého datového centra TTC DC2, které je největším datovým centrem nejen v rámci České republiky, ale i ve střední a východní Evropě, se TTC TELEPORT zařadil mezi největší poskytovatele služeb datových center v Evropě. TTC TELEPORT je na trhu vnímán jako lídr v technologické i vzdělávací oblasti.